Recepty

Vynikajúcerecepty pre vás!

Cviklový dip s orieškami

Bez pečiva, chlebíkov či sušienok si ťažko predstaviť deň. No tieto pokrmy sa nemusia jesť len s nezdravými nátierkami, mäsovými výrobkami a celkom bez zeleniny. Aj táto pomazánka je toho dôkazom. Kombinácia chutí naozaj výborne a je zdravá nielen vďaka cesnaku a cvikle, ale aj orieškom. Do stravy takto začleníte zdravé tuky a vyhnete sa tým nezdravým.

Slaná granola - alternatíva k chipsom

Kto z nás si rád nepochutí na chrumkavých slaných maličkostiach? K filmu alebo k čítaniu knihy určite dobre padne nejaká plná miska. Skúste si sem nasypať slanú granolu alebo si ju skombinujte ešte so šalátom. Bude to napínavý príbeh.

Cesnaková nátierka

Využitie cesnaku v zimných mesiacoch býva veľmi prospešné našej imunite a celkovému zdraviu. Preto je vždy dobré ho zakomponovať do jedál častejšie ako inokedy. Táto jednoduchá pomazánka sa dá jesť kedykoľvek a je skvelou voľbou aj pre deti do desiatej. Nezabudnite však na voňavé bylinky.

Najlepšie uhorkové tzatziky

Do tortilly, k slaným pečeným snackom, na chlebíky, k hranolkám, ako príloha či omáčka k hlavným mäsitým, pečeným či vareným jedlám. Tam všade sa perfektne hodí uhorkové tzatziky. Skombinujte k uhorkovo-mliečnemu základu správnu mieru tých najlepších dochucovadiel a pochutnajte si čo najviac.

Kapustová omáčka na cestoviny

Kapusta je jednou z mnoha zelenín, ktoré sa zvyknú kombinovať s cestovinami. Niekde majú tradičnejšie tie sladšie varianty receptov, ako napríkad kapustové fliačky. Inde si zasa obľúbili kapustu s cestovinami skôr na slano. Tento recept je práve jeden z nich. A môžete ideálne využiť aj posledné huby, ktoré nám ešte v lesoch rastú.

Tekvicová pomazánka

Tekvicová pomazánka nepatrí medzi tie tradičné, no za to je neobvykle chutná. Vyskúšajte si tento jednoduchý a chutný pokrm z tekvice a rôznych ďalších ingrediencií. 

Rýchly paradajkový šalát

Paradajkový šalát s cibuľou je výborným chuťovým doplnkom k hlavným jedlám s mäsom. Ak preto potrebuje váš obed nejakú zdravú súčasť, tento rýchly šalát je tým pravým.