Recepty

Vynikajúcerecepty pre vás!

Najlepšie uhorkové tzatziky

Do tortilly, k slaným pečeným snackom, na chlebíky, k hranolkám, ako príloha či omáčka k hlavným mäsitým, pečeným či vareným jedlám. Tam všade sa perfektne hodí uhorkové tzatziky. Skombinujte k uhorkovo-mliečnemu základu správnu mieru tých najlepších dochucovadiel a pochutnajte si čo najviac.

Kapustová omáčka na cestoviny

Kapusta je jednou z mnoha zelenín, ktoré sa zvyknú kombinovať s cestovinami. Niekde majú tradičnejšie tie sladšie varianty receptov, ako napríkad kapustové fliačky. Inde si zasa obľúbili kapustu s cestovinami skôr na slano. Tento recept je práve jeden z nich. A môžete ideálne využiť aj posledné huby, ktoré nám ešte v lesoch rastú.

Tekvicová pomazánka

Tekvicová pomazánka nepatrí medzi tie tradičné, no za to je neobvykle chutná. Vyskúšajte si tento jednoduchý a chutný pokrm z tekvice a rôznych ďalších ingrediencií. 

Rýchly paradajkový šalát

Paradajkový šalát s cibuľou je výborným chuťovým doplnkom k hlavným jedlám s mäsom. Ak preto potrebuje váš obed nejakú zdravú súčasť, tento rýchly šalát je tým pravým.

Paprikovo-hubová pochúťka

Hubová sezóna je v plnom prúde a paprík je určite tiež dosť. Aj na našich poliach pestujeme 3 druhy paprík, ktoré sa skvele hodia do tohto receptu. Rýchla zmes pestrých chutí paprík a šampiňónov sa bude z panvice rozplývať všade navôkol. A samozrejme, použiť sa dajú aj iné chutné huby či hríbiky.

Melónová granita

Melónová granita je veľmi svieži dezert. Vzniká prerývaním mrazenej zmesi, čo vytvára kryštáliky ľadu. Je to niečo medzi ovocným zmrzlinovým sorbetom a ľadovým nápojom. Všetko, čo potrebujete je melón, voda, cukor a citrónová šťava. Prípadne si môžete dezert doplniť ďalšími chuťami.

Krémová paradajková polievka

Počasie niekedy prekvapí a aj v auguste môžu prísť chladné dni. Je to ideálna príležitosť na to, aby sme nejak minuli paradajky, ktorých máme zrazu nadbytok.  Je veľa spôsobov, ako ich uskladniť a použiť, ale v krémovej paradajkovej polievke budú vynikajúce. A môžeme tu využiť aj trochu prezretejšie.

Ovocná galetka

Leto je plné ovocia presne ako táto galetka! Hrá príjemnými chuťami, ale aj vôňami. Naservírujte si ju ku kávičke alebo so zmrzlinou.

Zmes s ľadovým šalátom

Kombinácia týchto surovín spraví z klasického šalátového dezertu úplne iný zážitok. Použitie ľadového šalátu a zdravé jedlo môže tiež chutiť neodolateľne. V letných dňoch je to naozaj ako odmena.

Tekvicové vafle

Pochúťka, ktorá nezaberie veľa času a je nezvyčajne chutná. Spravte si aj vy doma tekvicové vafle. Odporúčame k nim pridať aj čerstvé ovocie, ktorého je v týchto mesiacoch dostatok.