Recepty

Vynikajúcerecepty pre vás!

Ovocné muffiny

Muffiny sú obľúbeným dezertom a asi málokto vie odolať, ak zacíti ich čerstvú vôňu. Okrem toho, že tak voňajú a dobre chutia, majú aj charakteristický tvar, ktorý zas neunikne detskému zraku.

Mrkvový koláč

Varenie v mlieku je celkom neobvyklé, takéto pochúťky ste mohli ochutnať napríklad vo Švédsku. V tomto recepte sa varená mrkva v mlieku bude servírovať napokon ako chutný zeleninový koláčik. Dobrú chuť!

Dusený karfiol s vajíčkami

Niekedy príde deň na jednoduché a rýchle jedlo. Aj také však vie byť plné výživných látok a vie aj dobre chutiť. Dusený karfiol s vajíčkom môžete ešte ďalej kombinovať, ale k obedu stačí aj so sviežimi bylinkami.

Zeleninový vývar s tofu

Vývar obsahuje toľko vitamínov a vlákniny, čo samotná zelenina, ktorú vyvaríte. Nie nadarmo sa hovorí, že dobrý vývar pohľadí dušu. Naozaj výborne nasýti a zahreje. Hoci v našich končinách sa preferuje kurací vývar s poriadnou dávo'kou mäsa, existuje viacero ingrediencií, ktoré do vývaru rozhodne “zapadnú”.

Cviklový brownie

Pri chutnom čokoládovom koláči brownie možno ani nikomu nenapadne, že sa robieva aj zo zeleniny. Napríklad z tekvice alebo cvikly. A naozaj to na chuti nič nepokazí. Okrem toho bude aspoň o niečo zdravší. My sme si pre tentokrát vybrali cviklu.

Jednoduchá jahodová polievka

Asi ste neskúšali jahodovú polievku, však? Možno na ňu natrafíte niekte na dovolenke v zahraničí, ale inak sa u nás robí len zriedkavo. V podstate sa sladké polievky nerobia celkovo. Bude práve jahodová vaša prvá sladká polievka? Hodí sa práve v čase halloweenu, pretože je krvavo červená.