Recepty

Vynikajúcerecepty pre vás!

Dusený karfiol s vajíčkami

Niekedy príde deň na jednoduché a rýchle jedlo. Aj také však vie byť plné výživných látok a vie aj dobre chutiť. Dusený karfiol s vajíčkom môžete ešte ďalej kombinovať, ale k obedu stačí aj so sviežimi bylinkami.

Zeleninový vývar s tofu

Vývar obsahuje toľko vitamínov a vlákniny, čo samotná zelenina, ktorú vyvaríte. Nie nadarmo sa hovorí, že dobrý vývar pohľadí dušu. Naozaj výborne nasýti a zahreje. Hoci v našich končinách sa preferuje kurací vývar s poriadnou dávo'kou mäsa, existuje viacero ingrediencií, ktoré do vývaru rozhodne “zapadnú”.

Cviklový brownie

Pri chutnom čokoládovom koláči brownie možno ani nikomu nenapadne, že sa robieva aj zo zeleniny. Napríklad z tekvice alebo cvikly. A naozaj to na chuti nič nepokazí. Okrem toho bude aspoň o niečo zdravší. My sme si pre tentokrát vybrali cviklu.

Jednoduchá jahodová polievka

Asi ste neskúšali jahodovú polievku, však? Možno na ňu natrafíte niekte na dovolenke v zahraničí, ale inak sa u nás robí len zriedkavo. V podstate sa sladké polievky nerobia celkovo. Bude práve jahodová vaša prvá sladká polievka? Hodí sa práve v čase halloweenu, pretože je krvavo červená.

Hummus s cesnakom

Už vás nebaví používať dookola kupované nátierky na chlebík? Alebo by ste chceli niečo vegánske a bez laktózy? Chuť tohto lahodného hummusu, ktorú dopĺňa aj cesnak, vás určite nadchne. Príprava podľa receptu trvá trošku dlhšie, ale napokon sa môže hummus servírovať ihneď!

Zeleninovo-paradajková kečup-horčica

Zmiatol vás názov? Netreba sa zľaknúť, hľadáme kompromisy. Niekto totiž patrí medzi fanúšikov poriadne paradajkového kečupu, iní obľubujú horčicu. Potom sú tu tí, ktorí sa nevedia rozhodnúť, ktorú prílohu uprednostniť. A práve im môže pomôcť tento recept na špeciálny kečup - či horčicu, čo omámi chuťové poháriky svojou lahodnosťou a viacerými príchuťami.

Tekvicový cheesecake

Máte doma už dlhšie tekvicu a stále neviete, čo ňou? Nechcete znova variť tekvicovú polievku a máte chuť na niečo menej obvyklé? Čo tak tekvicový cheesecake? Môžete z tekvice použiť dužinu aj jadierka, ak si ich do chrumkava upečiete. Aby to nebolo len o tekvici, v recepte budeme mať ďalšie dve výraznejšie chute - tvaroh a brusnice. Samozrejme, ide to trochu aj pomeniť, určite nebudú horšie napríklad čučoriedky ani maliny.

Pizza paradajkové paličky

Pizza je vždy príjemným občerstvením a bez paradajok by to nebolo ono. Škoda, že sa nedá jesť jednoduchšie, tak, aby z nej nič nespadlo, však? Pizza tyčinky sú preto fajn voľba, ako sa občerstviť celkom úsporne a šikovne. Hlavne nezabudnúť paradajky poriadne zapracovať do plnky.