Ako skladovať zemiaky, aby vydržali čo najdlhšie

Ako skladovať zemiaky, aby vydržali čo najdlhšie

Prvý krok

 

Dobre uskladnené zemiaky by mali vydržať aj šesť až osem mesiacov. Na začiatok je vhodné nechať ich v tmavej miestnosti s dobrým vetraním. Dôležité je, aby nezvlhli, treba ich teda ideálne rozložiť napríklad do debničky (určite nie v sáčku). Z tohto dôvodu je vhodné vytriediť najviac poškodené a tiež očistiť ich od zeminy. Tá môže nežiadane zvyšovať ich vlhkosť. Pozor, nesmú sa však umývať vodou, stačí, aby na nich neboli väčšie zemové hrudky. Vytriediť sa zvyknú i naklíčené kusy.

Teplota v tejto skladovacej miestnosti by sa mala pohybovať okolo 10 až 17 stupňov Celzia, čo je bežná teplota pivníc, výnimočne špajzí. Cieľom je predísť poškodeniam kvôli zárezom a tiež vytvoriť pevnú šupku. Časovo sa takéto uskladnenie robí minimálne na dva týždne. Šupka zemiakov je pevnejšia aj pri ich neskoršom zbere.

 

Kam s nimi potom?

Najneskôr po mesiaci však už jednoznačne treba zemiaky schladiť, a to do rozpätia 4 až 7 stupňov Celzia. Vyššia teplota spôsobuje klíčenie a hnitie, nižšia sladnutie a namŕzanie. Vhodná je teda pivnica, špajza, ale aj skladovacia jama - všetko s priepustnosťou vzduchu. Pozor treba dať aj na jeho vlhkosť. Tá sa má pohybovať od 85 do 95 %. Tá je okrem priestorového obmedzenia ďalšou nevýhodou chladničky, ale možno ich skladovať aj tam, no nevydržia toľko mesiacov. 

Dôležitým je aj sucho, ktorému pomôže samotná cirkulácia vzduchu, ale aj správna nádoba.

 

Zhrnutie - čo je potrebné dodržať

  • tmu

  • teplotu 4 - 7° C

  • vlhkosť 85 - 95 % (ale za to suché miesto)

  • vetranie, sucho (aj skladovanie v čo najširšej otvorenej nádobe, debničke)

  • nasucho odstrániť zeminu a poškodené - náchylné časti

Zdroj titulnej foto: Marco Antonio Victorino (pexels.com)