Aké tipy šalátov sa pestujú a predávajú na Slovensku

Aké tipy šalátov sa pestujú a predávajú na Slovensku

 

Slovensko je krajina s bohatou poľnohospodárskou tradíciou a pestovanie šalátov je jednou z dôležitých častí tejto tradície. Vzhľadom na rôznorodosť klimatických podmienok a úrodnú pôdu, sa na Slovensku pestuje široká škála šalátov. V tomto článku si priblížime najčastejšie typy šalátov, ktoré nájdeme na slovenských poliach a v záhradách.

Hlávkový Šalát

Hlávkový šalát je najpopulárnejším typom šalátu na Slovensku. Vyznačuje sa kompaktnou hlávkou a jemnými, chrumkavými listami. Pestuje sa v rôznych odrodách. Používa sa na prípravu šalátov ale aj do smoothie.

Rímsky šalát

Rímsky šalát je známy svojimi dlhými, tmavozelenými listami a chrumkavou textúrou. Je obľúbený najmä na prípravu Caesar šalátu.

Ľadový šalát

Ľadový šalát má chrumkavé a pevné listy, ktoré vytvárajú kompaktnú hlávku. Je ideálny na osviežujúce letné šaláty.

Listový šalát

Tento šalát nevytvára klasické hlávky, ale má husté listy. Listy sú veľmi jemné, výbornej chuti, dozrieva a zbiera sa postupne.

Poľný šalát

Poľný šalát, tiež známy ako „baránček“, má malé, oválne listy a jemnú chuť. Je výborný do miešaných šalátov a často sa používa v zimných mesiacoch, keď iné šaláty nie sú dostupné.

Špenátový šalát

Hoci nie je klasickým šalátom, špenát sa často používa do šalátových zmesí pre svoje výživové hodnoty a jemnú chuť. Odrody ako „Matador“ a „Butterflay“ sú populárne medzi slovenskými pestovateľmi.

Záver

Pestovanie šalátov na Slovensku je pestré a zahŕňa rôzne druhy, ktoré sú vhodné pre rôzne klimatické podmienky a chuťové preferencie. Od tradičného hlávkového šalátu až po menej známe tipy slovenskí pestovatelia ponúkajú širokú škálu možností pre milovníkov čerstvých a zdravých šalátov.

Každý z týchto šalátov má svoje špecifické vlastnosti a výhody, ktoré prispievajú k bohatej a rozmanitej kuchyni. Pestovanie šalátov je prínosné pre zdravie obyvateľstva, vďaka čomu sa šaláty stávajú neodmysliteľnou súčasťou slovenských jedálničkov.