Miesto:
Bruty

Farma
Beri

Farma Beri

K založeniu farmy Beri nás priviedla najmä láska k domácim produktom. V obchodoch nám chýbala slovenská zelenina. V dedinke Bruty sme sa ako ľudia so skúsenosťami z IT oblasti spojili s pestovateľmi paradajok a postavili sme skleník, v ktorom pestujeme prémiové odrody po celý rok. Dedinka Bruty má nadmerné množstvo slnečných dní a dlhoročnú tradíciu pestovania. V minulosti sa v tejto lokalite pestovalo dokonca kiwi.

Naším cieľom je pestovať kvalitnú slovenskú zeleninu a  ovocie. Máme záujem  zvýšiť tak úroveň kvality, ktorú ponúkajú slovenské obchody. Prinášame pravú chuť a vôňu, akú poznáme z našich záhrad. Pri našich produktoch presne viete kto, kde a ako ich vypestoval podľa kódu, ktoré paradajkám prideľujeme pri zbere. Výberu sadeníc venujeme maximum času, samozrejme, nasávame informácie, ktoré nám pomáhajú robiť správne rozhodnutia v snahe zaručiť prvotriednosť. Naším cieľom je poskytnúť slovenskému zákazníkovi čerstvú a kvalitnú slovenskú zeleninu, a to počas celého roka.

Farma Beri

Rastlinky rastú v skleníkoch vysokých niekoľko metrov. Farmárom pri pestovaní pomáha počítačový software. Meria teplotu,  vlhkosť vzduchu a na základe vyhodnotenia počasia otvára a zatvára okná. Ak je slnko veľmi silné, prekrýva tienidlom sadenice, a tým zabraňuje prenikaniu škodlivých lúčov. Pri pestovaní paradajok sa neplytvá ani kvapkou vody, prebytočná voda zo závlahy sa recykluje. Ďalej sa namiešava dažďová vodu s vodou zo studne, aby vzniklo ideálne Ph. Vykurovanie skleníka pracuje na rovnakom princípe ako skleníky na Islande, tie sú vykurované geotermálnou vodou. Paradajky sú pestované v kokosovom substráte, kde korene nehnijú a nevznikajú plesne. Toto prostredie dokonale nahradzuje pôdu a je pre rastlinky najvhodnejšie.